Szczyrk

Szczyrk to małe miasteczko położone w Beskidzie Śląskim. Otoczone jest wieńcem gór, znane w zimie jako "narciarskie eldorado". Posiada doskonałe warunki do całorocznego wypoczynku.

Atrybuty Szczyrku to: 60 km tras narciarskich (najwięcej w Polsce), rynna snowboardowa, 60 km tras rowerowych (najwięcej w Polsce), tor saneczkowy, a także możliwość uprawiania lotniarstwa, mountainboardingu i turystyki pieszej. W bezpośrednim sąsiedztwie Szczyrku znajduje się pięknie położone Jezioro Żywieckie, gdzie turyści z całej Polski, uprawiają takie sporty wodne jak żeglarstwo czy wind surfing.

Zabytki: kościół Św. Jakuba, Sanktuarium Matki Bożej Królowej Polski z uzdrawiającym źródełkiem, kaplice XIX w., kamienne figury przydrożne, regionalne chaty, stare szopki Beskidu, Klimczoka i Skrzycznego, "Biały Krzyż", ruiny "Diabelskiego Młyna", Grota Klimczoka.

Kultura: koncerty gwiazd polskiej sceny muzycznej i kabaretowej, cykliczne imprezy "Żywiec na śniegu", "Tydzień Kultury Beskidzkiej" i wiele innych, Izba Regionalna, Galeria Beskidzka, kino, zespoły i kapele regionalne.

Sprawdź naszą ofertę Szczyrk - Dolce Vita dla noclegów w Szczyrku - zobacz jak wyjątkowa jest to oferta w Euroregionie Beskidy.